Готуємося до ДПА

   яким буде дпа в 2018 році?
    На зміну радянській системі, за якою готували учнів, в країні вводяться нові підходи. Ті, хто закінчуватиме школу, здаватимуть ДПА в 2018 році безпосередньо у формі ЗНО. Рішення міністерства освіти стосується також дітей, що переходять у старші класи. Тестування з обов’язкових предметів не скасовуватимуть, та крім них ще додасться іноземна мова.
    Атестація, поширюватиметься не тільки на учнів, що прощатимуться з середньою школою, але й на тих, хто закінчують лише молодшу. На іспиті діти писатимуть контрольну роботу, а не складатимуть тести.

ЧИ СКАСУЄТЬСЯ ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

     Обговорення на тему чи потрібна ДПА взагалі, тривають вже досить довго. Вона не буде проходити разом з незалежним оцінюванням, як це відбувалося в 2017 році, але в найближчий час скасувати атестацію не планується.
     Раніше про те, яким буде ДПА в 2018 році, ще не прийнято. Проте, вже відомо, що школярі вибиратимуть дисципліни, котрі хочуть складати. Предмети можуть бути як з технічної, так і з гуманітарної сфери.
     Змінилися правила щодо атестування іноземної мови. Тестування рівня знань залишається таким, як і було. Додається перевірка того, як учень сприймає завдання на слух. Він має відповідати на питання, що ставитимуться по уривку оповідання, котрий почує.
    Для дітей з фізичними вадами підбиратимуть заклади, де будуть встановлені спеціальні пристрої. Учні, у котрих є проблеми їз зором зможуть користуватися тестами, що надрукують шрифтом Брайля. Реформа, що впроваджуватиметься в освіті, передбачає відповідність ДПА-2018 стандартам, якими користуються навчальні заклади європейських країн.
   Державні законодавці вважають, що перевірка знань, отриманих у школах, у вигляді тестування, дасть змогу зменшити корупцію, до всіх учнів ставитимуться однаково.

                       ОСНОВНІ ДИСЦИПЛІНИ    

    Школярі та їхні батьки вже зараз цікавляться, які обов'язкові предмети для здачі ДПА і 2018 році. Міністерство освіти вирішило, що учням потрібно складати літературу та рідну мові, а саме українську й математику. Ще одну дисциплину дозволяється обиратиме самостійно в залежності від майбутнього фаху. Не обійдеться також без оцінювання знань з англійської.
    Діти, що закінчуватимуть 9-ті класи можуть зупинитися на складанні додаткових предметів у вигляді:
§  географії;
§  біології;
§  англійської.
§  історії;
  Не забороняється робити вибір на користь хімії або біології чи таких іноземних мов як іспанська, німецька, російська та французька.

  1. Наказ МОН від 30.12.2014 № 1547 «Про затвердження Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти»;
  2. Наказ МОН України від 16.09.2015 № 940 «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році»
  3. Наказ МОН України від 08.10.2015 № 1050 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 16 вересня 2015 року № 940»
  4. Наказ МОН України від 08.02.2016 № 94 «Про затвердження орієнтовних вимог до проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році»
  5. Лист МОН України № 1/9-149 від 13.03.17 року «Про проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах, у 2016/2017 навчальному році»

Немає коментарів:

Дописати коментар